جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم wUEvOmxzYJ7birUP 1522146429935

جزایر ناز قشم

جزایر ناز قشم

آب همیشه ما آدم‌ها را به سمت خودش جذب می‌کند. ماجرا تنها وابستگی ما و سایر جانداران به آب نیست. جایی که آب هست خاطرمان آسوده است. آب آنچنان بر ما اثر می‌گذارد که در گذر تاریخ بیشتر سکونتگاه‌های‌مان را در حاشیه آن برپا کرده‌ایم و بر سبک زندگی و شیوه اقتصادی ما اثر گذاشته است.

سفر به بنادر و شهرهای ساحلی این احساس را هرچه پررنگ‌تر در ما زنده می‌کند که در نزدیکی آب، آدم‌ها حال و هوای بهتری دارند. در سفر به بزرگ‌ترین جزیره ایران یعنی قشم، جایی که آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس شما را فرا گرفته است، آرامش را درون خودتان و بر چهره ساکنان جزیره خواهید یافت. دریا شما را به سوی خود فرامی‌خواند.

در ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، جایی در مسیر جاده ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله ساحلی روستای سوزا، توقف کنید. اینجا جایی است که می‌توان دل به دریا زد و از غرق شدن نترسید.

روی آب راه رفتن یک زمانی معجزه حساب می‌شد. باورتان نمی‌شود اما جایی در حاشیه خلیج فارس هست که می‌توانید روی آب راه بروید. درواقع در دریا پیاده‌روی کنید. از این هم بیشتر، می‌توانید در دریا آفرودسواری کنید یا اسب‌سواری شاید هم شتر سواری! عجله نکنید. هر زمانی نمی‌شود این جاذبه را دید. این جزیره‌های کوچک مثل اسم‌شان ناز دارند. وقتی دریا نازشان را می‌کشد آنها از زیر آب بیرون می‌آیند تا این تجربه عجیب را برای‌تان رقم بزنند. پس برای دیدن‌شان تا جزر دریا و پایین رفتن آب باید صبر کرد.  حساب جزر و مد دریا را کرده است و حالا زمان آن رسیده که شما را به قدم زدن روی آب دعوت کنیم. صندل‌های‌تان را بپوشید، پاچه شلوار را تا بزنید و دست‌تان را به ما بدهید تا یک ساعتی را در جزایر ناز دور بزنیم؛ از آن ساعت‌های فراموش‌نشدنی که جزو عمر حساب نمی‌شوند.

دل‌تان را به آرامش جزایر ناز بسپارید و در این گردش ساحلی همراه ما باشید.
جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم wUEvOmxzYJ7birUP 1522146429935

جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم iJwAPmkM6gksDJ4t 1524895440270

چرا جزایر ناز؟

 • هنگام جزر دریا می‌توانید یک کیلومتر در دریا پیاده‌روی کنید و تا بلندی‌های جزایر ناز بدون خیس شدن قدم بزنید.
 • از سکوی صخره‌ای جزایر می‌توانید منظره متفاوت خلیج فارس، تنگه هرمز، جزیره لارک و ساحل قشم را تماشا کنید.
 • می‌توانید با ماشین در دل دریا آفرودسواری کنید و تا پای جزایر روی شن‌های درخشان پیش برانید.
 • بسته به ساعت جزر، طلوع یا غروب آفتاب را از زاویه متفاوتی در دل آب ببینید.
 • از ورزش‌های آبی این ساحل زیبا لذت خواهید برد.
  جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم 3plkpyHwSI3zicfD 1522148462939
  جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم mzMnQymMP1v8H6js 1522146817177
  تفریحات و دیدنی‌هایی که در جزایر ناز منتظر شماستدیدنی ها و تفریحات زیر در جزیره ناز در انتظار شما هستند:

  1- پیاده‌روی در دریا، عکاسی و ماهی‌گیری

  گام برداشتن در میان آب‌های خلیج فارس تجربه بی‌مانندی است. عمق آب به‌زحمت تا مچ پای‌تان می‌رسد. شن‌های ریز و خیس ساحل آن چنان نرم هستند که اگر کفش‌های‌تان را دربیاورید و با احتیاط چند قدمی بردارید این شن‌های خنک زیر پاها سرمی‌خورند و آنها را نوازش می‌دهند. گرداگرد شما را آب فرا گرفته است و نسیم خنک دریا دست به دست این منظره می‌دهد تا رویای گام برداشتن روی آب را کامل کند. این منظره چنان چشم‌نواز است که دل‌تان می‌خواهد ده‌ها عکس از آن بگیرد و حتما بگیرید؛ اما لابه‌لای عکس‌های پانوراما و سلفی، چند دقیقه‌ای دوربین و موبایل را کنار بگذارید دست‌های‌تان را از هم باز کنید و با نفسی عمیق هوای دریا را به درون ریه‌های‌تان ببرید. چشم‌ها را ببندید و به صدای برخورد آب با صخره‌ها گوش دهید. بگذارید تمام حواس شما این فضا را تجربه کنند و برای لحظاتی با آن یکی شوند.

  در مسیر پیاده‌روی ممکن است پاهای‌تان به صدف‌های رنگارنگ، بچه خرچنگ‌هایی با پوست نرم و جلبک‌های دریا برخورد کند. توتیا و انواع دیگری از آبزیان و ماهی‌ها در اطراف این جزایر دیده می‌شوند و در فصل زمستان ممکن است پرندگان مهاجر را نیز آن حوالی ببینید.

  هنگام پیاده‌روی دختران کوچکی شما را دوره می‌کنند تا روی دست‌تان نقش حنا رسم کنند. آنها این نقش‌ها را بداهه رسم می‌کنند و تقریبا هیچ کدام شبیه دیگری نیست. گروهی نیز آب و نوشیدنی‌های خنک را در یخچال دستفروشی می‌کنند. صنایع دستی ساخته شده از صدف‌های ریز رنگارنگ از دیگر جاذبه‌های این پیاده‌روی برای شما خواهد بود.

  آنها هم که اهل ماهی‌گیری هستند و فرصت کافی دارند وسایل خود را همراه می‌آورند. علاقه‌مندان به این ورزش در نقاط کمی دورتر از شلوغی، ساعت‌ها در آرامش به صید ماهی می‌پردازند.
  جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم sQOEnACMhD8GhZeT 1522148562024

  2- آفرودسواری در جزایر ناز

  از مهم‌ترین تفریحات سفر به جزیره قشم که هوس رانندگی و هیجان را در دل هر ماجراجویی بر می‌انگیزد آفرودسواری است. گذشته از بستر طبیعی مناسب برای این ورزش، امتیاز مهم جزایر ناز این است که در منطقه آزاد قشم واقع شده است. از آنجا که در مناطق آزادِ ایران برای خودروهای خارجی، عوارض گمرکی دریافت نمی‌شود شما می‌توانید جدیدترین خودروهای اسپورت، لوکس یا شاسی‌بلند را با قیمت مناسب در این جزیره کرایه و لذت آفرودسواری با به‌روزترین خودروهای جهان را تجربه کنید.

  تجربه دیریفت و انجام حرکات چرخشی و نمایشی در شن‌های خیس چیزی نیست که آفرودبازها بتوانند از آن چشم‌پوشی کنند. برای گیر نیفتادن در شن‌ها باید زمان و مکان مناسب را با استفاده از تجربیات افراد محلی انتخاب کنید تا چرخ‌های خودرو در شن‌ها فرو نرود. توجه به برنامه جزر و مد و زمان بالا آمدن آب اهمیت بسیاری دارد. همچنین مراقب مسافران پیاده نیز باشید.
  جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم Aq02NssB3kjOcaIW 1522146968627

  3- شترسواری و اسب سواری در ساحل

  یک سوار که در نزدیکی دریا می‌تازد و از رد قدم‌های اسبش آب به هوا می‌پاشد جزو زیباترین مناظر عکاسی است که هر کدام از ما نمونه‌هایی از این عکس‌ها را بارها دیده‌ایم. سواری در ساحل حال و هوای خودش را دارد. پاشیدن قطرات آب بر صورت‌تان و تماشای مناظر از فراز زین، هیچ شباهتی به ماشین‌سواری ندارد. برای یک بار هم شده در جزایر ناز می‌توانید سوار اسب یا شتر شوید و این هیجان را در منظره‌ای زیبا از دریا و ساحل تجربه کنید. اگر هنگام غروب باشد حتما عکس‌های‌تان به یاد ماندنی خواهدشد.

  4- پاراگلایدر، کایت بورد، پاراموتور، چتربازی و بادسواری

  دیدن خلیج فارس از بالا و پرواز بر فراز سواحل جنوبی ایران یک خاطره معمولی نیست که در کارنامه سفر آدم‌های زیادی وجود داشته باشد. این تجربه حتما به آزمایش کردنش می‌ارزد. بازار ورزش‌های هوایی در قشم و بویژه ساحل جزایر ناز چنان گرم است که در قالب جشنواره نمایش‌های هوایی علاقه‌مندان را از سراسر جهان به این جزیره کشانده است. در سایر زمان‌ها نیز ورزشکاران حرفه‌ای رشته‌های هوایی می‌توانند ازین سایت برای تفریح استفاده کنند.

  بستر مناسب، منظره زیبای دریا، باد و شرایط اقلیمی مساعد و همکاری سازمان منطقه آزاد قشم برای حمایت از این رشته ورزشی باعث جلب هرچه بیشتر ورزشکاران به ساحل ناز شده است.

  در ساحل جزایر ناز چادرهای دایمی جهت اجاره تجهیزات و استفاده آموزشی یا تفریحی از پاراگلایدر برپاست که به‌صورت حضوری و با کمک مربیان می‌توانید به تفریح بپردازید. علاوه بر آن با استفاده از رزرو اینترنتی پاراگلایدر می‌توانید پیش از سفر، تفریح پروازی خود را برنامه‌ریزی کنید. برای این ورزش، لباس بادگیر و کفش مناسب به همراه داشته باشید؛ همچنین یک فلش مموری برای دریافت تصاویر ضبط شده در صورت تمایل‌تان.

  5- جت اسکی، قایق سواری و غواصی در ساحل ناز

  شاید در برابر تفریحات دریایی جزیره کیش احساس کنید قشم هیجان چندانی برای‌تان نخواهد داشت؛ اما هر منطقه زیبایی مناظر مخصوص به خود را دارد. انتخاب بین جت اسکی و قایق کاملا بستگی به طبع شما دارد. بعضی‌ها هیجان را به آرامش ترجیح می‌دهند. جت اسکی همه جای ایران ورزش مفرح و پرهیجانی است؛ چه دریای خزر چه حاشیه خلیج فارس، نوجوان‌ها و جوان‌ها هوادار این هیجان در ساحل هستند. ساحل ناز پاسخگوی هر نوع نیاز و سلیقه‌ای هست. قایق‌سواری نیز برای آنها که به دنبال آرامش هستند، منظره‌ای به یاد ماندنی به ارمغان می‌آورد مخصوصا اگر هنگام غروب را برای گشت دریایی انتخاب کنید.

  متفاوت‌تر از همه اینها، تجربه غواصی در حواشی مرجانی و آبسنگ‌های اطراف جزایر ناز است. این منطقه از ساحل قشم یکی از خوش‌منظرترین سایت‌های غواصی ایران شناخته می‌شود. برای غواصی در این منطقه می‌توانید از مرکز غواصی ساحل طلایی یا اسکله سوزا استفاده کنید.
  جزایر ناز قشم جزایر ناز قشم pI0IQU6LmHiId9BX 1522147510057

 • جزایر ناز قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *