دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم 6ZXz1ELPkMr2XyJ2 1536563922736

دره ستاره ها قشم

دره ستاره ها قشم

دره ستاره ها | شاهکاری از سقوط ستارگان قشم

طبیعت ایران پر است از جاذبه هایی چشم نواز و تماشایی که با رمز و رازهایشان می توانند قدرت تفکر شما را به بازی بگیرند. اینها گوشه ای از سحر و جادوی طبیعت ایرانند که هر کدامشان دنیایی متفاوت را پیش روی بازدیدکنندگان و علاقه مندان قرار می دهند. می خواهیم به یکی از این رمزآلودها قدم بگذاریم و به تماشای شاهکار دست آفرینش بنشینیم. تندیس هایی بلند قامت و ستون هایی تراشیده پیش رویمان قرار می گیرند و با اشکال عجیب، هر لحظه به شکلی خاص به نظر می رسند و هر بار تصویری تازه را در ذهنمان تداعی می کنند.

راهی جنوب کشور عزیزمان می شویم و قدم به جزیره قشم می گذاریم. آنچه که در این جزیره انتظارمان را می کشد دنیایی عجیب و غریب در میان صدها تندیس است که به صورت طبیعی به وجود آمده و تراشیده شده اند. در اینجا بهت و حیرت سراسر وجودمان را فرا می گیرد و جلوه هایی سحر انگیز یکی پس از دیگری از جلوی چشمانمان می گذرند.

در کوله بار خود کمی خیال پردازی جای دهید و با ما به دره ای افسانه ای بیایید…

اکتیوتور را در سفر به دره ستاره ها همراهی کنید.

چرا بازدید از دره ستاره های قشم؟

 • دره ستاره ها یکی از عجایب هفتگانه قشم است که دیدنش شما را به حیرت وا می دارد.
 • این دره یکی از پدیده های منحصر به فرد زمین شناسی در جهان به شمار می رود.
 • دره ستاره ها به عنوان یکی از جاذبه های مرموز ایران نیز شهرت دارد و شما را به دنیایی رازآلود و جالب می کشاند.
 • مشابه زیبایی های این دره تنها در کشور آمریکا وجود دارد.دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم stars valley gheshmm3

  دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم stars valley11

  دره ستاره ها | دره ای افسانه ای

  شکل عجیب و غریب دره ستاره ها و تندیس های منحصر به فرد آن بازار روایات و افسانه های جالبی را در میان بومیان داغ کرده است. در برخی از این روایات و افسانه ها آمده که قرن ها پیش شهاب سنگ یا ستاره ای به زمین برخورد کرده و باعث شده تا این دره شکل بگیرد. به خاطر همین است که مردم این محل را استاره كفته و یا استار افتیده نامیده اند و امروز آن را دره ستاره ها می خوانند.

  آنها بر این باورند که برخورد شهاب سنگ یا ستاره باعث جا به جایی خاک و بالا آمدن آن شده است. پس از فروکش کردن، خاک های جا به جا شده و بالا آمده به هر شکلی که بودند خشک شده و به صورت  اشکال ستونی و سوزنی شکل و تندیس های مختلفی شکل گرفته اند.

  هنگامی که در میان دره قرار می گیرید، کافیست سکوت کنید تا باد با پیچش در میان این تندیس ها صداهای جالبی را به گوش شما برساند. بنا بر باور مردم بومی، این صدای ارواح سرگردان است که گذرشان به دره ستاره ها افتاده و قصد عبور از آن را دارند. آنها بر این باورند که شب ها و با تاریک شدن هوا، رفت و آمد روح های سرگردان در این منطقه بیشتر می شود و به همین دلیل هیچ کس بعد از تاریک شدن هوا به سمت این دره نمی رود.

   دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم setaregan 110
  خوشگذرانی در دره ستاره هابرای تجربه ی لحظات خوش در سفر به دره ستاره ها می توانید به کارهای مختلفی مشغول شوید:۱- گشت و گذار و عکاسیبا قدم گذاشتن به دره متوجه راهی می شوید که با سنگ ریزه ها مشخص شده است تا مبادا مسیر بازدید را گم کنید. پس نگران نباشید و حسابی به گشت و گذار بپردازید. خیال خود را آزاد بگذارید تا پرواز کند و به دور دست ها برود و از هر تندیسی نشانه ای برای خود بسازد. از یکی فیلی با خرطومی دراز، از یکی دیگر تمساح و از یکی عقاب و ….

  مخروط هاى نوک تیز، ستون ها و ستونک ها، آرک ها و تیغه ها و دیواره هاى نوارى از جمله بخش هایى هستند كه در این دره مشاهده خواهید کرد که بر روی همه ی آن ها رد فرسایش کاملا مشهود است. گاه در میان این دیواره ها درزهایی را می بینید که ظاهری ترسناک و بهت برانگیز به دره داده اند و شما را محو تماشای خود می کنند.

  کم کم توسط راه مشخص شده به بام دره هدایت می شوید و پیش رویتان منظره ای سحر انگیز قرار می گیرد. می توانید بر فراز این بام، نمایی متفاوت را از دره ستاره ها به تماشا بنشینید و تندیس های بیشتری را کشف کنید.

  هر یک از مناظر پیش رویتان، بهانه ی خوبی برای ثبت تماشایی تصاویر به دستتان می دهند، پس دوربینتان را آماده کنید و به شکار زیبایی هایی شگفت انگیز بپردازید.
  دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم stars valley9
  دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم stars valley3

  موزه سنگ 

  با توجه به جهانی شدن قشم و ثبت آن به عنوان یک ژئوپارک، آموزش های زمین شناسی و آشنا سازی بازدید کنندگان با سنگ ها و کانی ها ضرورتی برای معرفی بهتر این جاذبه ی کشورمان به شمار می رود. به همن دلیل در جوار دره ستاره ها موزه کوچکی برپاست که در آن سنگ ها، کانی ها و سنگواره های جزیره قشم و جزایر همجوار و همچنین تعدادی از سنگ های متعلق به سایر نقاط ایران و جهان به نمایش در آمده است. بازدید از این موزه نیز می تواند بخشی از برنامه سفر و گشت و گذار شما در دره ستاره ها باشد.

  دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم stars valley gheshmm4

  خرید صنایع دستی

  صدف ها و گوش ماهی ها، سوغاتی های خلیج فارس هستند که سوار بر امواج یا توسط غواصان به ساحل می آیند و با رسیدن به دست هنرمندان جزیره به لوازم تزیینی و … تبدیل می شوند. در دره ستاره ها غرفه ی کوچکی برپاست تا از این سوغاتی های زیبا و چشم نواز برای عزیزانتان بخرید و یادگاری ارزشمندی برای آنها ببرید.

  دره ستاره ها قشم دره ستاره ها قشم setaregan 112

  دره ستاره ها قشم

   

  دره ستاره ها یکی از عجایب هفتگانه قشم است که دیدنش شما را به حیرت وا می دارد.این دره یکی از پدیده های منحصر به فرد زمین شناسی در جهان به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *