دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران choret lake16

دریاچه چورت مازندران

آذر ۲۵, ۱۳۹۶
جاذبه ها

دریاچه چورت مازندران

یکی از جلوه های مثال زدنی کشورمان، ایران، طبیعت زیبای آن است که در هر تکه از این سرزمین به رنگی خاص درآمده و چشم اندازهای شگفت انگیزی دارد. در گوشه ای به شکل یک کویر بی آب و علف اما تماشایی جلوه کرده، در جایی دیگر جنگلی انبوه را به نمایش گذاشته، در دیاری دیگر به شکل کوهستان درآمده و قد علم کرده است و ….

این جاذبه های طبیعی در هر شهر و استانی از کشورمان حضور دارند و با زیبایی های شان وسوسه دل کندن از خانه و کاشانه و راهی شدن به سوی مقصدی تازه را به جان علاقه مندان می اندازند. ما نیز می خواهیم راهی گوشه ای بکر از این طبیعت شویم و دل به آرامش بی پایان آن بسپاریم. به جاده می زنیم و راه استان مازندران را در پیش می گیریم که طبیعتش شهره خاص و عام است؛ طبیعتی آمیخته با امواج دریای خزر و جنگل های انبوه با درختان سر به فلک کشیده که دل هر بیننده ای را می رباید.

به سوی مرکز این استان می رویم و آن طرف تر از شهر ساری سراغ دریاچه چورت را می گیریم که در قلب یک جنگل بکر و زیبا و با دنیایی پر از آرامش در انتظار ماست.

شما هم کوله بار طبیعت گردی خود را جمع کنید و با ما در این سفر همراه شوید تا این جواهر درخشان طبیعت ایران زمین را بشناسید

دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران xwgbQ0LzGaQu3i7y 1535366208568 370x260
دریاچه چورت مازندران

چرا سفر به دریاچه چورت؟

 • دریاچه چورت مقصدی بکر در طبیعت استان مازندران است که زیبایی چشم نوازی دارد.
 • این دریاچه در قلب یک جنگل انبوه واقع شده است و همین امر بر جذابیت آن برای طبیعت گردان می افزاید.
 • مسیر دسترسی به دریاچه یکی از مسیرهای مورد علاقه آفرودرهاست و بسیاری برای تجربه این تفریح هیجان انگیز به سراغ این مسیر می روند.
 • چورت یکی از معدود دریاچه هایی است که به صورت طبیعی به وجود آمده و در نتیجه احداث سد خاکی ایجاد نشده است.
 • فضای مه‌آلود، سکوت و آرامش، صدای پرندگان و حضور درختانی که تنها نیم تنه آنها از آب بیرون زده است، ترکیب بی نظیری است که در چورت انتظارتان را می کشد
  دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران eYYWJWKGoHE5wg52 1535366218139 370x260
  دریاچه چورت مازندران

  دیدنی ها و تفریحات دریاچه چورت

  در سفر به چورت می توانید از لحظه لحظه خود لذت ببرید و برای دیدنی ها و تفریحات زیر، برنامه ریزی کنید:

  1- درختان میان دریاچه

  در تابستان ها و به طور کلی زمان هایی که میزان آب دریاچه کاهش می یابد، تنه های درختان در میان آن پدیدار می شوند و منظره ای شگفت انگیز را ایجاد می کنند. این درختان، همان گیاهانی هستند که پیش از به وجود آمدن دریاچه در این قسمت وجود داشتند و به یک باره به زیر آب رفته اند. تصویر این درختان در میان آب یکی از دلایل شهرت دریاچه چورت است و بسیاری برای دیدن آن راهی سفر می شوند.

  دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران 41xNyQzWsdt9dUYt 1535441341014 370x260
  دریاچه چورت مازندران

  2- ماهیگیری

  اگر از طرفداران ماهیگیری هستید و وسایل و ابزار لازم برای این کار را دارید، در سفرتان به چورت وقتی را هم به این فعالیت اختصاص دهید. ماهیگیری در سکوت و آرامش دریاچه بر شیرینی سفرتان می افزاید و آن را تبدیل به خاطره ای فراموش نشدنی می کند. شاید برای تان سوال پیش بیاید که ماهیان این دریاچه از کجا آمده اند. برای این پرسش دو پاسخ وجود دارد:برخی از محلی ها بر این باورند که یكی از مهم ترین راه های انتقال این ماهی ها از طریق پرندگان است. آنها می گویند که به دلیل باقی ماندن تخم بسیاری از ماهی ها در میان پرهای پرندگان، با سفر آنها به سایر مناطق، تخم ها نیز با آنها انتقال می یابند.برخی دیگر نیز معتقدند که وجود این ماهی ها در دریاچه در نتیجه رهاسازی آنها توسط افراد است و ربطی به عوامل طبیعی ندارد.

  دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران VVIX3QDwUcmSG3tf 1535785924386 370x260

  3- منظره ای غرق در مه

  یکی از جاذبه های چشمگیر دریاچه چورت را زمانی خواهید دید که بخت با شما یار باشد و مه همه جا را بپوشاند. رقص مه بر روی آب دریاچه تصویری سحر انگیز را گوشه ذهن تان ثبت می کند. منظره مه آلود دریاچه چورت، چیزی نیست که بتوانید به این راحتی ها از کنار آن بگذرید و نادیده اش بگیرید؛ به ویژه اگر تابستان باشد و تنه درختان هم بیرون از آب…

دریاچه چورت مازندران دریاچه چورت مازندران MjMFwrH0zfkEE57A 1535369152975 1 370x260

 

دریاچه چورت مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *