چرا طبیعت گردی؟

چرا طبیعت گردی؟

ارتباط انسان با طبیعت یک نیاز است.
گاه حتی برای بر آوردن و اقناع این نیاز به گلدانی در اتاق پذیرایی بسنده می کند ولی نمی تواند این نیاز را نادیده بگیرید.
زندگی بشر از ابتدا آمیخته و در گرو طبیعت بوده و همچنین برای رفع نیازهای مادی و معنوی بدان محتاج است.
در تب و تاب زندگی ماشینی و پرهیاهوی امروز نیز تنها در آغوش طبیعت است که می توان طعم حقیقی زندگی را چشید. گذار به کوهساران و دشت ها و روستاهایی که از بلای ماشینیسم مئصون مانده است، بوئیدن عطر گلها و گیاهان، گوش فرا دادن به نغمه های طبیعت و لمس سختی سنگ ها و صخره ها اموری است که پنجره ای جدید از زیبایی های زندگی را برای ما می گشاید. آشنایی با سادگی و بی پیرایگی مردم روستا هاو عشایر و نحوه ارتزاق و معاش اشان، نزدیکی با فرهنگ اقوام گوناگون، سرشار شدن از انرژی و نزدیکی به خویشتن خویش، از دیگر مواهب منحصر به فرد طبیعت گردی است.
طبیعت راز کامیابی و خوشبختی را در دل خود نهفته دارد.
طبيعت گردي يكي از شاخه هاي گردشگري است كه خوشبختانه به واسطه تنوع طبيعي كشورمان علاقه مندان بسياري دارد. گردشگري، سياحت يا توريسم به طور كلي به عنوان مسافرت تفريحي در نظر گرفته مي شود. هر چند كه در سال هاي اخير شامل هرگونه مسافرتي مي شود كه شخص به واسطه آن از محيط كار يا زندگي خود خارج شود.

چرا طبیعت گردی؟

تورهاي يك روزه به دليل هزينه و زمان كمتري كه دارند، اين روزها هم زياد تبليغ مي شوند و هم مردم بيشتري به آنها گرايش پيدا كرده اند: اما چه اتفاقي افتاده كه سفرهاي سريع جايگزين سفرهاي طولاني مدت شده و خيلي ها را هم مثل يك شيريني خوشمزه جذب خود كرده است؟ مركز گردش هاي علمي- فرهنگي دانشجويان ايراني طبيعت است و معمولاپاتوق سفرهاي يك روزه شان كه استاندارد اين سفرها را هم مجريان تور تعريف مي كنند.
چرا طبیعت گردی؟ چرا طبیعت گردی؟ چرا طبیعت گردی؟               370x260

به همين خاطر حتي بخشي از آژانس هاي گردشگري به طور كاملاتخصصي تنها به برگزاري تورهاي طبيعت گردي اختصاص دارند، تورهايي كه معروف ترين مقاصد آنها كوير مرنجاب، كوير مصر، تنگه واشي، جنگل ابر، نمك آبرود و… است. بيشتر اين تورها نيز در بسته هاي سفر آژانس هاي گردشگري، سفر يك تا دو روزه تعريف شده اند و هزينه هايي كه بابت ثبت نام در اين تورها دريافت مي شود هم بسيار كمتر از هزينه يي است كه افراد به طور شخصي و خارج از تور، بايد بپردازند.
چرا طبیعت گردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *