تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد

کد: ecotour-halvan
  • IMAGE6355287586293697618 تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد IMAGE6355287586293697618
  • IMAGE6355287586293697618
  • photo_2018-04-08_17-05-20
  • 12
  • شهاب11

تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد

کویر زیبای بی ادعایی است که رازهای زیادی در سینه دارد،سکوت و آرامش که روزها با آفتاب سوزان رفیق است و شب ها با آسمان نیلگون و پرستاره اش تجدید پیمان می کند.

تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد 2f1cc875 7cad 4773 8320 9307c979e2f0
تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد

کویرحلوان دارای پهنه پوشیده از ریگزار است و در نواحی شرقی و شمالی در حاشیه ریگزار، باتلاق‌های نمکی و رسی کویر مرکزی و دریاچه نمک خور قرار دارد. ریگزار گستره‌ای شمالی-جنوبی دارد و در مناطق جنوب شرقی با ارتفاعات عاشقان پیوند می‌خورد که این تلاقی کوه و ماسه، مناظر بسیار زیبایی را پدید آورده است. در محیط شرقی این مثلث ماسه‌ای، تپه‌ها بیشترین ارتفاع را دارد و ارتفاع آن‌ها از کف دشت در حدود ۸۰ متر است که با حرکت به سمت غرب با کاهش ارتفاع همراه است. در جنوب شرقی محل تلاقی کوه و ریگ، دره‌ها و گذرگاه‌های زیبایی پدید آمده است که شاید در نوع خود در کشور کم‌نظیر باشد.
حلوان نام روستایی در حاشیه شرقی این کویر است. روستای حلوان یکی از زیباترین مناطق گردشگری طبس است که از دیرباز  از چند جنبه معروف بوده است.  وجود نخلستان و تولید خرمای بسیار مرغوب از آن به طوری که که واریته خرمای آن معروف است.
تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد IMAGE6355287586293697618

آبگرم مرتضی علی طبس

بستری با دو رودخانه سرد و گرم!
چشمه آب‌گرم مرتضی علی(ع) از جاذبه‌های گردشگری طبیعی در شهرستان کویری طبس است.چشمه آب‌گرم مرتضی علی طبس از جاذبه‌های گردشگری کشورمان به‌حساب می‌آید، وجود این چشمه جوشان با دو نوع آب سرد و گرم کنار هم در دل کویر ایران زمین انسان را به تفکری عمیق وامی‌دارد.

مسیر آبگرم مرتضی علی تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد DSC5809 1

کال جنی طبس

کال جنی مقصد مناسبی برای کسانی است که دلشان غرق شدن در رمز و راز را می خواهد و این وسوسه دست از سرشان بر نمی دارد.نخلستانی که خود به خود در دل این بیابان روییده است از جذابیت هایی است که نمی توان راحت از کنارش گذشت.وارد کال جنی شوید و در میان رمزآلودگی قدم بزنید و برای ثبت لحظات پر رمز و رازتان دوربین خود را به همراه ببرید.غرق در تفکر شوید و به هوش سازندگان گبرها فکر کنید اما جاذبه های طبیعیِ دره را از دست ندهید.در میان آب ها بروید و تنی به آب بزنید. شیطنت و آب بازی در کنار این رمزآلود هم می تواند تجربه ی جالبی باشد.

کال جنی طبس تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد photo

تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد

برنامه سفر کویر حلوان تا کال جنی

روز اول:‏ چهارشنبه
16 آبان ماه 97
ساعت 22:00 از مشهد

روز دوم:
با رسیدن به طبس بسوی اقامتگاه رفته و صبحانه میخوریم
پس از صرف صبحانه، به سمت ‏روستای خرو می‌رویم تا از بقایای قلعه اسماعیلیه و سروهای قدیمی خرو بازدید کنیم. پیاده‌روی از تنگه خرو تا چشمه آبگرم ‏مرتضی علی و دیدار از طاق بند عباسی لذت خاص خود را دارد.
برای ناهار به اقامتگاه برگشته و بعد از صرف ناهار به سمت کال جنی میرویم تا دره زیبای کال جنی را پیموده و به بازدید از معبد میترا بپردازیم.(توصیه می شود تا در اینترنت بیشتر در مورد کال جنی مطالعه کنید)

اقامت:
یک شب اقامت در اقامتگاه
تعداد وعده های غذایی:
1 صبحانه،1 ناهار، 1 شام به عهده تور

روز سوم : ‏
بعد از صرف صبحانه به سمت کویر زیبای حلوان می رویم.
رمل های زیبا، امکانات سافاری و شتر سواری ( به عهده گردشگر ) را تجربه می کنیم. نهایتا پس از صرف ناهار به سمت مشهد حرکت کرده و حوالی ساعت 12 شب مشهد خواهیم بود.

تعداد وعده های غذایی:
1 صبحانه،1 ناهار به عهده تور

نقد و بررسی ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تور کویر حلوان تا کال جنی از مشهد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *